Pochwal się swoją choinką!

Region

Niemal we wszystkich omach pojawiły się już choinki i świąteczne stroiki. W ostatnim czasie coraz chętniej sami wykonujemy również ozdoby do przystrajania drzewek. Pochwalcie się swoimi „dziełami” i przyślijcie zdjęcia choinek do naszej redakcji.

Choinka to jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli Bożego Narodzenia. Tradycja ubierania świątecznego drzewka narodziła się w XVI w. w Alzacji, gdzie choinki ubierano w papierowe ozdoby i jabłka. Choinki początkowo stały się popularne w protestanckich Niemczech, a nieco później w pozostałych krajach Europy Północnej i Środkowej. W Polsce choinki zaczęto przystrajać  na przełomie XVIII i XIX wieku. Początkowo drzewka świąteczne ubierali mieszkańcy miast, później wyczaj ten przeniósł się na wieś, gdzie wyparł tradycyjną polką ozdobę, czyli podłaźniczkę – uciętą gałąź sosny, świerku lub jodły. Początkowo choinka nie była akceptowana przez kościół katolicki, gdyż była elementem pogańskim.

Dziś nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Świąteczne drzewka bywają różne – duże, małe, smukłe, pękate, sztuczne i prawdziwe. A jaką choinkę Wy macie? Pochwalcie się swoim drzewkiem i prześlijcie zdjęcie na adres kontakt@wpr24.pl.

*Preferujemy zdjęcia wykonane w poziomie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.