Pobili i okradli mężczyznę

Piastów

Dwóch napastników zaatakowało jednego z mieszkańców Piastowa. Zabrali mu telefon, markową kurtkę, klucze od mieszkania i… 20 zł.

Do zdarzenia doszło 5 grudnia w godzinach wieczornych. Spokojnie idący mężczyzna został zaczepiony przez dwóch napastników na jednej z ulic Piastowa. Zażądali od niego pieniędzy. Zaczepiony mężczyzna stwierdził, że nie posiada przy sobie żadnej gotówki. Po tym oświadczeniu napastnicy długo nie zastanawiając się zaatakowali ofiarę. Zaczęli bić po twarzy, a później przewrócili na ziemie i kopali po całym ciele. Na koniec pokrzywdzonemu zostały zabrane pieniądze oraz inne cenne rzeczy.

Według informacji jakie uzyskaliśmy, mimo dotkliwego pobicia mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Po dokonanym rozboju, napastnicy uciekli. Funkcjonariusze policji natychmiast rozpoczęli poszukiwania. – Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali pierwszego napastnika. To 37-letni mężczyzna, któremu postawiono już zarzut rozboju. Sąd w Pruszkowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Na początku tego tygodnia został zatrzymany drugi podejrzany. To wszystko co mogę powiedzieć na tę chwilę, ponieważ sprawa jeszcze jest w toku – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Za rozbój mężczyźni mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.