Pobiegną ulicami Piastowa. Będą utrudnienia

Piastów

Już po raz drugi w Piastowie organizowany jest Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy. Biegacze na starcie pojawią się dziś o godz. 10.00. Na czas biegu zamkniętych zostanie kilka ważnych ulic.

Zazwyczaj w ramach Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, który jest obchodzony 2 października organizowane są marsze, rekonstrukcje, inscenizacje i wystawy. Tymczasem w Piastowie przyjęto nieco inną formę. W tym roku, już po raz drugi z tej okazji jest organizowany Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy.

Ubiegłoroczna edycja imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Biegacze na starcie pojawią się dziś (1 października) o godzinie 10.00. Uczestnicy wystartują i ukończą zmagania na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie, który jest organizatorem imprezy. Do pokonania biegacze będą mieli 10-kilometrową trasę biegnącą przez al. Tysiąclecia, wiadukt, rondo, al. Wojska Polskiego do ul. Kujawskiej, następnie biegacze wrócą do ronda, pobiegną ul. Warszawską do bocznej bramy muzeum Dulag i wrócą Warszawską, przez rondo i wiadukt pod MOSiR.

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia. – Na czas biegu musimy zamknąć ulice po których przebiega trasa biegaczy. Utrudnienia będą trwały około dwie godziny. Na miejscu będą policjanci, którzy poinformują kierowców o możliwych objazdach – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.