Pobiegną dla niepełnosprawnych dzieci

Nadarzyn

Osób, którym na sercu leży niesienie pomocy nie brakuje. 10 września na stadionie GOS w Nadarzynie odbędzie się akcja charytatywna „Biegiem po sprawność”. Zebrane środki zostaną przekazane m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie „Szlakiem Tęczy”, które jest organizatorem biegu wspiera dzieci niepełnosprawne. Podopieczni mogą liczyć na refundację kosztów leczenia oraz pomoc w zakresie rehabilitacji. Stowarzyszenie stawia na wyrównywanie szans dzieci i osób niepełnosprawnych. „Bieg po sprawność” odbędzie się już po raz drugi. Poprzednia edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem i pozwoliła na integrację osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych poprzez sport.

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach. Zaplanowano bieg na 1 km dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Chętni będą mogli wziąć udział w zmaganiach na 3 km. Największe wyzwanie stanowi bieg na 10 km. Warto wspomnieć, że bieg dla dzieci odbędzie się na bieżni wokół boiska. W pozostałych przypadkach trasa została wyznaczona z uwzględnieniem lasu Młochowskiego. Rejestracja zawodników od 8.45. Start biegu na 10km i 3km o 10.00.

Cały czas można zapisywać się od uczestnictwa w imprezie. Wystarczy wejść tu. Opłata wynosi 40 zł. Wszystkie środki zostaną przekazane na opłacenie zajęć z rehabilitantami do końca roku, zapewnienie pomocy psychologicznej rodzinom dzieci niepełnosprawnych oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Na nudę nie będą mogli narzekać najmłodsi. Dla nich przygotowano niespodziankę. O 9.00 rozpocznie się piknik, gdzie na dzieci będzie czekała porcja dobrej zabawy. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.