Po ślubie w Niespodziance. Co dalej z budynkiem?

Grodzisk Maz.

Zgodnie z zapowiedziami w Grodzisku Mazowieckim zrealizowano oryginalny pomysł. W noc sylwestrową, dokładnie o godz. 23.15 w zabytkowej willi Niespodzianka odbył się ślub! W niedalekiej przyszłości oprócz ślubów w budynku zagości kultura.

– Słowa przysięgi małżeńskiej nowożeńcy wypowiedzieli przed Grzegorzem Benedykcińskim – burmistrzem Grodziska Mazowieckiego, który z mocy prawa jest kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Ślub ten wpisze się w historię naszego miasta, gdyż był to pierwszy ślub w willi Niespodzianka i do tego udzielony w Sylwestra… tuż przed północą – poinformował grodziski urząd.

Willa przechodzi renowację, która rozpoczęła się na początku 2017 r. Prace prowadzone są pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Obecnie wykonano wszystkie prace konstrukcyjne i trwają prace wykończeniowe wnętrz. Sam obiekt po oddaniu do użytkowania ma wpłynąć na rozwój oferty kulturalnej Grodziska Mazowieckiego. Planuje się utworzenie tam Grodziskiego Centrum Edukacji Plastycznej, które będzie nawiązywać do twórczości Tadeusza Łapińskiego, Marii Aust-Łapińskiej, Ewy Patrum oraz architekta Józefa Moszyńskiego.

Zmodernizowany obiekt będzie łączyć funkcje ośrodka edukacji twórczej z salą ślubów. Będą mogły odbywać się tam posiedzenia rady miejskiej. W przyszłości tuż obok willi planowana jest budowa nowej siedziby urzędu miejskiego. Gmina uzyskała dotację na poziomie prawie 70 proc. kosztów ze środków przeznaczonych na kulturę i zabytki. Wartość robót według umowy wynosi blisko 3 mln zł.

Zakończenie inwestycji w umowie określone jest na kwiecień 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.