Po ruderach zostanie wspomnienie

Grodzisk Maz.

Stare, zniszczone i nie nadające się do dalszej eksploatacji budynki znikają z powierzchni Grodziska Mazowieckiego. Wyburzono już jedną z ruder przy ul. Nadarzyńskiej. Trwa likwidacja kolejnej znajdującej się w centrum miasta.

O planach związanych z „oczyszczaniem” Grodziska ze starych nieruchomości, które stwarzają niebezpieczeństwo (mogą się zawalić) pisaliśmy już w lipcu. – Rozbieramy te budynki, które są zdekapitalizowane i zagrażają bezpieczeństwu. Usuwamy zasoby nie nadające się do dalszej eksploatacji – mówił nam Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Wtedy gmina poszukiwała wykonawcy, który zajmie się zlikwidowaniem budynków przy ul. Nadarzyńskiej oraz Hynka. Po pierwszym z wymienionych zostało już tylko wspomnienie. Niewykluczone, że miejsce po rozbiórce zostanie wykorzystane do przebudowania  skrzyżowania Nadarzyńska-Warszawska-Piaskowa. Od wielu lat mówi się o powstaniu owalnego ronda. Jednak są to daleko idące plany, które wcześniej muszą zostać poddane dokładnym analizom – tak twierdzą włodarze.

Kolejna rudera, która szpeci miasto to ta przy wspomnianej ul. Hynka (patrz zdjęcie). Właśnie trwa jej rozbiórka. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na Facebooku Grodziska, prace nie potrwają długo. Natomiast działka po budynku zostanie wystawiona na sprzedaż w drodze przetargu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.