Po przemalowaniu „zebry” będzie bezpieczniej?

Region

W Al. Jerozolimskich na wysokości Piastowa jedno z przejść dla pieszych przeszło modernizację. Oznaczenie poziome nie znajduje się już w linii prostej. Wszystko po to, aby było bezpieczniej.

Uwagę na dość niestandardowe wykonanie przejścia dla pieszych zwrócił jeden z czytelników. – Zauważyłem dziwną zmianę na przejściu dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 719 na wysokości Piastowa i ul. Reymonta. Zeskrobano stare oznakowanie poziome i namalowano je jakby obok. Dlaczego? – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Powyższe zdjęcie obrazuje przejście jeszcze w trakcie prac. Obecnie wycięto kawałek barierki i dostosowano całość do komfortowego użytkowania. Czym spowodowana jest ta zmiana? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do zarządcy drogi. – Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach z dnia 3 lipca 2003 r., przejścia przez drogę dwujezdniową wyznacza się oddzielnie przez każdą jezdnię. Zaleca się stosowanie przejść, które nie stanowią wzajemnego przedłużenia w linii prostej. Przejście przez drugą jezdnię powinno być przesunięte w prawo – odpowiada Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Usytuowanie tego rodzaju przejścia ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi pieszego na nadjeżdżające pojazdy – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.