Po prostu robię swoje

Brwinów

Z Arkadiuszem Kosińskim, wybranym na trzecią kadencję burmistrzem Brwinowa, rozmawia Ewelina Latosek

Pewna wygrana w wyborach burmistrza i większość mandatów w radzie gminy. Czy spodziewał się Pan tak dobrego wyniku?
Miałem nadzieję, że w głosowaniu mieszkańcy naszej gminy dobrze ocenią efekty mojej pracy praz współpracujących radnych, pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych gminy. Obawy budziła tylko nowa wielomandatowa ordynacja wyborcza, która zwiększyła szanse kandydatów z komitetów partyjnych. Jednak wynik wyborów przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Przyznaję, że jestem oszołomiony poparciem na poziomie 83,37 proc, którego nie mógłbym sobie wymarzyć nawet w snach! Cieszę się również z wyniku głosowania do 21-osobowej Rady Miejskiej, do której mieszkańcy wybrali 13 radnych z mojego komitetu „Dobra Wspólnego”. Niestety, sprawdziły się przewidywania dotyczące upartyjnienia naszego samorządu, bo w nowej kadencji będzie aż ośmioro radnych z komitetów partyjnych. Liczę jednak, że osoby te podejmą współpracę a nie będą zajmowały się jedynie negowaniem moich działań. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za okazane mi zaufanie. Mam nadzieję na kolejne dobre pięć lat dla naszej gminy.

Tegoroczna kampania wyborcza w pana ocenie była?
W mojej ocenie kampania w Brwinowie przebiegała o wiele spokojniej niż w okolicznych gminach. Przyznaję, że zajęty codziennymi obowiązkami nie miałem na nią zbyt wiele czasu. Wynik wyborów dowiódł, że dobrze jest ciężko pracować przez całą kadencję, bo wówczas większość mieszkańców ma już wyrobioną opinię jeszcze przed kampanią wyborczą a przeciwnikom trudno jest podważać rzeczywiste i namacalne osiągnięcia ostatnich lat.

Jakie wyzwania w tej kadencji stawia Pan przed sobą?
Podczas obchodów Święta Niepodległości przed mieszkańcami zgromadzonymi na brwinowskim Rynku ślubowałem, że powierzony mi urząd sprawował będę tylko dla dobra powszechnego i pomyślności mieszkańców, obowiązkom służby poświęcając się niepodzielnie. Zamierzam dotrzymać danego słowa!

Jakich nowych inwestycji potrzebuje Brwinów?
Priorytetem niezmiennie jest oświata. Po budowie przedszkoli w Brwinowie i Otrębusach, nowego skrzydła szkoły w Otrębusach oraz hali sportowej przy brwinowskiej Jedynce, już rozpoczęliśmy budowę przedszkola w Żółwinie. W kolejce czekają: szkoła i przedszkole w Parzniewie, hala sportowa w Otrębusach, rozbudowa szkoły w Żółwinie, termomodernizacja brwinowskiej Dwójki, a pod koniec tej kadencji – wykonanie projektu trzeciej szkoły podstawowej w Brwinowie. Ważne jest też zakończenie rewitalizacji pałacu w parku oraz realizacja projektów, na które pozyskaliśmy dotacje unijne: ścieżek rowerowych , rewitalizacja parku, budowa parkingu przy WKD w Otrębusach, modernizacja targowiska, itp. Mam również nadzieję, że uda się utrzymać duże tempo inwestycji drogowych oraz budowy kanalizacji sanitarnej w południowych sołectwach.

Pański plan na sto pierwszych dni nowej kadencji?
Dla nowo wybranych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będzie to 100 pierwszych dni, ale dla mnie tych dni już wkrótce upłynie trzy tysiące. Najbliższe tygodnie będą poświęcone finalizacji prac przewidzianych w tegorocznym budżecie oraz podjęciem realizacji budżetu na 2019, którego projekt trafił już do Rady Miejskiej w Brwinowie. Na początku grudnia planuję oddanie do użytkowania świetlicy wiejskiej w Domaniewie oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola w Żółwinie. Po prostu robię swoje!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.