Po pościgu na Lipowej 26-latek z policyjnym dozorem

Pruszków

Wracamy do tematu włamania do jednego z mieszkań przy ul. Ceglanej w Pruszkowie. Po pościgu na ul. Lipowej zatrzymano 26-latka, który usiłował dokonać tego czynu. Mężczyzna otrzymał policyjny dozór.

O tej dość spektakularnej akcji pruszkowskich policjantów informowaliśmy kilka dni temu, a dokładnie 6 lutego. Widok biegnących ulicą Lipową policjantów przykuł uwagę naszych czytelników, którzy „na gorąco” relacjonowali nam przebieg zdarzeń. – Po godzinie 17-tej dyżurny w Pruszkowie odebrał zgłoszenie o włamaniu do mieszkania na ulicy Ceglanej. Natychmiast na miejsce skierował patrole policji. Kiedy na miejscu pojawili się kryminalni zauważyli młodego mężczyznę wyskakującego z balkonu znajdującego się na parterze. Podjęli za nim pościg i na ulicy Lipowej mężczyzna wpadł w ich ręce – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Spłoszony 26-latek nie zdążył niczego ukraść, ale i tak odpowie za samą próbę. – Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się już dochodzeniowcy z Pruszkowa, którzy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 26-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu przestępstwa. Na wniosek policji pruszkowska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – dodaje podkom. Kańka.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Po pościgu na Lipowej 26-latek z policyjnym dozorem”

 1. Mirosław katolik pisze:

  Sprawca tej próby przestępstwa na bank jest ze Żbikowa albo Bąków. Tam najwiecej tej wylęgarni chamstwa i oszustwa.

  • Jan Groszek pisze:

   równie dobrze może pochodzić z osiedla staszica, stalowej, itd. Ogólnie cały Pruszków to wylęgarnia patologii. Dodatkowo buduje się nowe tbsy, mieszkania+ obok stacji, 3-maja na wiosnę znów wylezą dresy i pijaczki.

   Wszystko widoczne jak na dłoni, ale jak zwykle nic z tym nie można zrobić. Policja powinna specjalny wydział w Pruszkowie uruchomić aby to wszystko wyłapać. Nawet jakby mieli zaraz wypuścić to by przynajmniej już ich odciski zdobyli.

   Patologia i pijaństwo nie powinno się czuć w tym mieście bezpiecznie. A próba podziału na Żbików i południową część to tylko dla poprawienia samopoczucia mieszkańców „nowych apartemantowców”, którzy nie chcą zauważać, że sami żyją wśród patoli.

   • zed pisze:

    I to jest bardzo dobra koncepcja: „A próba podziału na Żbików i południową część to tylko dla poprawienia samopoczucia mieszkańców „nowych apartemantowców”, którzy nie chcą zauważać, że sami żyją wśród patoli.” z pozdrowieniem dla „Pruszkowianina”

 2. Pruszkowianin pisze:

  Ciekawe, skad pochodzi. Obstawiam w ciemno, ze ze Zbikowa!

 3. Leonardo DiCaprio pisze:

  Oj nie ładnie, bardzo nie ladnie

 4. pruszkowiak pisze:

  W rejonie ul. Chopina, Kubusia Puchatka i Trąbalskiego od kilku dniu w godzinach rannych 7-8 chodzi kobieta wiek około 40lat w brązowej pikowanej kurtce, czarna czapka ze srebrnym tel. i dzwoni domofonem po mieszkańcach tych ulic. Tak jakby sprawdzała czy ktoś jest w domu.

  • Profesor pisze:

   To pewnie jehowi. Oni tak chodzą, po domach,dzwonią, nagabuja… Nie należy się ich bać, są grzeczni i mili.

 5. PSM pisze:

  spuścić chamowi łomot, co wyciąga rękę po cudze. Przetrzepać mieszkanie jego i znajomych, bo może poukrywał fanty, a nuż znajdą się czyjeś rzeczy.

 6. MOP pisze:

  Opiszę typowy scenariusz w takich sprawach. Zanim sprawa w prokuraturze i sądzie się skończy, to gość opędzluje kilkanaście następnych kwadratów. Zapadnie oczywiście wyrok w zawieszeniu, tak jak w następnych sprawach – będzie miał wiele wyroków w zawieszeniu i nadal będzie kradł. Do tego oczywiście 500 +, obiadki z MOPS, mieszkanie socjalne, paczki żywnościowe. A frajerzy niech jadą w tłoku w WKD spłacać kredyt na 30 lat.

 7. mieszkaniec Ceglanej pisze:

  to ja proszę sprawdzić czy to pierwszy numer tego osobnika na Ceglanej. Kilka lat temu obskoczyli mi sąsiada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły