Po interwencji strażników zniknęło nielegalne wysypisko śmieci

Uncategorized

Malownicze miejsce – Stawy w Kraśniczej Woli nieopodal Grodziska Mazowieckiego – na krótko stały się małym wysypiskiem śmieci. Strażnicy miejscy zajęli się tematem i ustalili potencjalnego sprawcę.

– Natychmiast po ustaleniach Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim sprawca został zobowiązany do uprzątnięcia wyrzuconych odpadów co bezzwłocznie wykonał w  całym pobliskim terenie – informuje grodziska straż miejska.

Stawy w Kraśniczej Woli, czyli fragment uroczysta Rozłogi to ostoja przyrody, w której żyje wiele ptaków. Można znaleźć tam gęś białoczelną i zbożową, siewkę złotą, a nawet tak rzadkie gatunku jak bielik, który żeruje na stawach przez okrągły rok oraz rybołów, siwa, bocian czarny, zimorodek. Nie brakuje też tam innych zwierząt jak bobry czy wydry. 

To w jaki sposób „potraktowano” te tereny możecie zaobserwować w naszej galerii. Strażnicy proszą, by w takich przypadkach zapisywać numery rejestracyjne pojazdów, zrobienie zdjęcia i bezzwłocznie powiadomić funkcjonariuszy o takich incydentach. 

– Przestrzegamy wszystkich  nieodpowiedzialnych chcących pozbywać się w ten sposób śmieci lub odpadów. Często w takich sytuacjach jedynymi metodami wykrycia sprawców zaśmiecania  jest zastosowanie mobilnych środków technicznych w postaci np. foto-video pułapek. Monitoring wizyjny w mieście i gminie Grodzisk Mazowiecki jest bardzo rozbudowany – ostrzega Straż Miejska w Grodzisku Maz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.