Płyty betonowe, czyli lepsze drogi

Milanówek

Nieutwardzone drogi w Milanówku niebawem pozostaną wspomnieniem. Oczywiście nie wszystkie. Ale na wielu ulicach pojawią się... płyty betonowe, ma być to rozwiązanie tymczasowe.

„Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma” – podsumowują niektórzy mieszkańcy. Wielu z nich niejednokrotnie podkreślało, że sprawę nieutwardzonych dróg trzeba rozwiązać. Jesienią poruszanie się po małych ulicach było niezwykle uciążliwe. Należało nieźle główkować, aby ominąć kałuże bądź nie ugrzęznąć w błocie.

Receptą na wspomniane problemy mają być płyty betonowe. – Tymczasowe utwardzenie za pomocą płyt betonowych to rozwiązanie zastępcze, umożliwiające szybkie pozbycie się kałuż i dołów. Droga jest równa i pozwala na przemieszczanie się nią „suchą nogą”. To rozwiązanie pozwala nam w miarę w szybkim tempie zapewnić mieszkańcom to, o co od lat proszą, tam gdzie drogi są wąskie, bez uregulowanej własności, bez projektów – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Urzędnicy zapewniają, że pracują, aby stan infrastruktury drogowej był coraz lepszy. – Budowanie dróg możliwe jest dopiero jak gmina posiada własności gruntu i projekty drogowe. To również z uwagi na szerokość dróg nie zawsze jest możliwe. Tego niestety nie mieliśmy, ale to się zmienia.
28 projektów budowy i remontu dróg na finiszu. Dwa i pół roku pracy całego mojego zespołu przynosi efekty. W końcu je zobaczymy – podkreśla Wiesława Kwiatkowska.

Pod koniec października powinny być widoczne efekty pierwszych prac związanych z utwardzaniem dróg w Milanówku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.