Pluszaki od przedszkolaków

Pruszków

Naszą redakcję odwiedziły dzieci z pruszkowskiego Przedszkola nr 11. Przekazały pluszowe miśki. Za naszym pośrednictwem włączyły się w strażacką akcję „Twój miś może zostać ratownikiem”.

Każdego dnia odbieramy wiele telefonów, ale jeden z nich był szczególny. Do redakcji „Gazety WPR” i portalu www.WPR24.pl zwróciła się Edyta Orzechowska z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Pruszkowie. Energicznym głosem stwierdziła: – Przedszkolaki chciałyby włączyć się w akcję przekazywania misiów. Uzbieraliśmy kilka dużych worków wypełnionych pluszakami. Kiedy możemy je przekazać? – spytała. – Zapraszamy do redakcji – odpowiedzieliśmy.

Dziś ok. godz. 11.30 w naszych progach pojawiła się dwójka małych przedstawicieli szkolnej placówki, Adrian i Oliwka, a wraz z nimi opiekunowie: wspomniana pani Edyta i nauczyciel angielskiego Adam Cegielski (w przedszkolną zbiórkę misiów zaangażowana była również Katarzyna Tyburcy). Maluchów spytaliśmy: Czy trudno było się rozstać z ich ulubionymi maskotkami? Adrian odpowiedział: – Tak, ale wiemy, że misie trafią do bardziej potrzebujących dzieci. Oliwia dodała: – Powinno się pomagać.

Dzieci wręczyły także naszej redakcji laurkę, a w niej przeczytaliśmy: „W imieniu dyrekcji, nauczycieli i przedszkolaków przekazujemy zebrane maskotki do redakcji Gazety WPR. Niech każdy przytulony pluszak otrze najmniejszą łzę twarzy dziecka.”

Serdecznie dziękujemy za przekazane podarunki, które trafią do strażackich jednostek z naszego regionu, a następnie dzieci poszkodowanych w niebezpiecznych zdarzeniach, czy też różnych wypadkach.

Również ciepło dziękujemy wszystkim osobom, które przyniosły do naszej redakcji choćby jednego miśka. Z pozoru tak prosty gest naprawdę wiele znaczy. Zwłaszcza gdy chodzi o najmłodszych.

Przypominamy, że pluszaki można przekazywać również jednostkom straży pożarnych. Naszych czytelników zachęcamy też do przynoszenia pluszaków do naszej redakcji przy Niecałej 10/2 w Pruszkowie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00). Przeszperajcie strychy i szafy, wyczyśćcie znalezione misie lub kupcie nowe i przynieście do nas. Zbiórkę prowadzimy do  28 stycznia. Oficjalne przekazanie maskotek od strażakom nastąpi 31 stycznia.

Na czym polega akcja przeczytacie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.