Płoną dwa auta po wypadku na A2 [AKTUALIZACJA]

Region

Na autostradzie A2 doszło do groźnego wypadku. Zablokowane są obydwa pasy w rejonie bramek.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Tomasza. – Straszny korek jest na autostradzie. Stało się chyba coś poważnego ponieważ samochody w ogóle nie jadą – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Doniesienia potwierdza pruszkowska policja. – Wstępnie mogę powiedzieć, że autostrada A2 jest nieprzejezdna w kierunku Grodziska Mazowieckiego w rejonie bramek. Prawdopodobnie policjanci wyznaczą objazd przez zjazd w Pruszkowie. Doszło do groźnego wypadku. Palą się dwa pojazdy. Jedna osoba jest ranna – mówi „na gorąco” asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Do zderzenia doszło dokładnie na 447 kilometrze.

AKTUALIZACJA godz. 17.53

– Ruch z autostrady A2 kierujemy objazdem przez Pruszków. Niestety nadal tworzą się ogromne korki. Wszystkie służby cały czas pracują aby udrożnić ruch i otworzyć jeden awaryjny pas – mówi Kańka.

AKTUALIZACJA godz. 18.15

Udało się nam ustalić, że w wypadku brało udział kilka samochodów. – Doszło do zderzenia pięciu aut, z czego zapaliły się dwa z nich. Strażacy ugasili już pożar i sytuacja jest opanowana. Cały czas trwają duże utrudnienia w ruchu – mówi kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Jedna osoba została zabrana przez pogotowie. – Do szpitala przetransportowano kobietę, która doznała dużego szoku – mówi Maciej Sikorski z Falck Medycyna.

AKTUALIZACJA godz. 19.50

Policjanci mają trudności z ustaleniem sprawcy tego zdarzenia. – Każdy z uczestników wypadku ma inną wersję zdarzeń, wobec tego zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. W sumie zderzyło się ze sobą sześć samochodów. Jeden z uczestników oddalił się z miejsca zdarzenia lecz później wrócił. W związku z tym początkowo pojawiały się informacje o pięciu autach – wyjaśnia Kańka. I dodaje: – Dwa samochody uległy całkowitemu spaleniu.

Ruch na autostradzie A2 został wznowiony. – Policjanci około godz. 17.00 uruchomili awaryjny pas ruchu. Korki mogą się jeszcze tworzyć ponieważ potrzeba trochę czasu aby ten zator rozładować – zaznacza Kańka.

Policja apeluje aby na autostradzie A2 przed bramkami w Brwinowie zachowywać szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy dochodzi tam do wielu kolizji oraz wypadków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.