Płatny parking przed Centrum Kultury

Region

Koniec z zostawianiem samochodów na cały dzień przed Centrum Kultury. Prawdopodobnie już od czerwca zainstalowane zostaną tu parkomaty, więc za postój trzeba będzie płacić.

Na placu przed grodziskim Centrum Kultury, przy ul. Spółdzielczej znajdują się 53 miejsca parkingowe. Często swoje samochody zostawiają tu mieszkańcy okolicznych bloków lub osoby dojeżdżające do pracy kolejką WKD lub pociągiem. Z tego powodu brakuje miejsc dla korzystających z zajęć w Centrum Kultury. Grodziscy radni stwierdzili, że to niedopuszczalne i na ostatniej sesji podjęli uchwałę w sprawie opłat za parkowanie przy ul. Spółdzielczej. Pierwsza godzina postoju będzie kosztowała złotówkę, druga godzina – tyle samo, zaś za trzecią i każdą następną godzinę trzeba będzie zapłacić 3 zł. – Z jednej strony to dobry pomysł, bo rzeczywiście na tym parkingu trudno znaleźć wolne miejsce, ale płacenie 2 zł za dwie godziny postoju to jednak trochę za dużo. Lubię chodzić tu do kina, ale w ten sposób wyprawa na film będzie mnie kosztowała nie 18, ale już 20 zł – mówi Krzysztof, mieszkaniec podgrodziskiej Kuklówki. Innego zdania jest jego narzeczona Agnieszka. – Bardzo dobrze, że powstanie parkomat, bo znalezienie tu wolnego miejsca, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, graniczy z cudem – mówi. – Wszystko przez to, że ludzie zostawiają swoje samochody na cały dzień, a ja, żeby wymienić książki w bibliotece, muszę krążyć autem pół godziny po parkingu. Trochę szkoda, że za ten luksus trzeba płacić, bo i w bibliotece żądają kaucji za książki, teraz jeszcze opłata za parking, no ale, jak to się mówi, coś za coś – dodaje nasza czytelniczka.

– Mieszkańcy nie muszą się obawiać opłat – mówi Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska. – Pierwsze 15 minut parkowania będzie darmo tak, aby np. rodzicie przywożący dzieci na zajęcia do centrum nie musieli płacić w ogóle. Poza tym z tyłu za ośrodkiem znajduje się duży parking bezpłatny i z niego również będzie można korzystać. Celem wprowadzenia parkomatów jest wymuszenie rotacji samochodów, czyli utrzymanie porządku – tłumaczy.

Również Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska, podczas VI sesji rady miasta podkreślał, że wszystkie zainstalowane w mieście parkomaty mają na celu utrzymanie porządku, a nie osiąganie zysków, bo te są niewielkie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.