Planują kolejną debatę

Piastów

Piastów rozpoczął prace nad programem rewitalizacji. Miasto planuje już kolejną debatę i apeluje do mieszkańców o wypełnienie ankiety, której wyniki będą cennym materiałem przy opracowywaniu dokumentu.

Rewitalizacja – to słowo w ostatnich dniach odmieniane jest w Piastowie przez wszystkie przypadki. To za sprawą debaty, która odbyła się 5 lipca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Spotkanie wprowadziło radnych, urzędników oraz mieszkańców w zagadnienie tworzenia programu rewitalizacji. Podczas rozmów wytypowano również obszary wymagające odnowy. Pierwszy z nich to teren osiedla bloków przy al. Tysiąclecia i ul. Reja, wzdłuż ulic: Orzeszkowej, Godebskiego, Ujejskiego, Kasprowicza, Wyspiańskiego, Dworcowej, Przerwy-Tetmajera, Szarych Szeregów do stacji PKP. Kolejny obszar to teren po dawnych zakładach akumulatorowych oraz Stomilu do granicy z Pruszkowem wraz ze skwerem przy ul. Warszawskiej i willą Millera. Z kolei trzeci to obszar targu i przestrzeń w stronę Warszawy.

Piastów wystartował, ale przed miastem długa droga, w której cenne jest zaangażowanie wszystkich stron. Przede wszystkim urząd liczy na wsparcie mieszkańców. Opinie mieszkańców mają pomóc ustalić problemy rozwojowe miasta oraz staną się materiałem do opracowania właściwych diagnoz.

Co mogą zrobić mieszkańcy? Przede wszystkim urząd przygotował ankietę, która dostępna jest tu. Formularz będzie dostępny do 21 lipca. Jednak na tym nie koniec. Urząd zaplanował już kolejną debatę, która odbędzie się 26 lipca o godz. 18.00 w budynku MOSiR-u. Podczas warsztatów zostaną wybrane przedsięwzięcia rewitalizacyjne. 

Kolejnym punktem będą konsultacje społeczne gminnego programu rewitalizacji. Te zaplanowano od 19 sierpnia do 19 września. Pod koniec września Rada Miasta powinna przyjąć program rewitalizacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.