Plantowa się zazieleni

Pruszków

Kolejne tereny w Pruszkowie zyskają nową zieleń. Tym razem chodzi o ul. Plantową, gdzie na zniszczonych i zdegradowanych trawnikach wykonane zostaną nowe nasadzenia.

O planach zagospodarowania terenów zielonych znajdujących się przy ul. Plantowej na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Powstańców pruszkowscy włodarze mówili już pod koniec ubiegłego roku. Choć ul. Plantowa jest drogą powiatową, to samorządom udało się dojść do porozumienia. – Udało się nam uzgodnić z powiatem pruszkowskim możliwość wejścia na tereny zielone należące do powiatu i teraz możemy realizować to zadanie – mówił nam w listopadzie ubiegłego roku Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Dziś tereny wzdłuż ul. Plantowej nie wyglądają zbyt zachęcająco. Trawniki są wydeptane, a drzewa, choć w pełni zdrowe (poza dwoma okazami), wymagają pielęgnacji. Jak zatem zmieni się ten obszar? Zgodnie z zamówieniem przy ul. Plantowej pojawią się nowe krzewy i byliny, założone zostaną również nowe trawniki. Przed wykonaniem nasadzeń wykonawca będzie musiał odpowiednio przygotować teren. 

Umowa z wykonawcą prac została podpisana w połowie stycznia. Na start prac trzeba jednak poczekać do wiosny. Na wykonanie nasadzeń wybrana w przetargu firma ma czas do końca czerwca. Koszt robót to przeszło 463 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.