Plan finansowy województwa gotowy

Region

Sejmik województwa mazowieckiego przygotowuje się do uchwalenia budżetu na przyszły rok. Sprawdzić jakie inwestycje będą realizowane w naszym regionie w przyszłym roku.

Sejmik województwa z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele w naszym regionie odpowiada za drogi wojewódzkie, dwa szpitale w Pruszkowie oraz Matecznik Mazowsze w Otrębusach. 

Plan finansowy województwa jest już gotowy, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jakich inwestycji głównie drogowych, ale nie tylko, możemy spodziewać się w przyszłym roku. 

Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to województwo chce wydać 1 mln zł na budowę nowego i rozbiórkę starego wiaduktu nad linią kolejową w Pruszkowie w ciągu dw 718 . Na Paszkowiankę zarezerwowano 1,5 mln zł. Natomiast na przebudowę fragmentu ul. Pszczelińskiej województwo wyda kolejne 100 tys. zł. W budżecie na przyszły rok zarezerwować również kwotę 450 tys zł jako dofinansowanie do budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Warsztatowej wraz z ul. 3 Maja, ul. Łączniczek AK, rondem Solidarności , ul. Poznańską i ul. Batalionów Chłopskich.

Wśród inwestycji drogowych nie zabrakło również zadania dotyczącego budowy zachodniej obwodnicy Błonia i zachodniej obwodnicy Grodziska. Na ten cel województwo przeznaczy ponad 1 mln zł. 

Trwają również przygotowania do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 719. Chodzi o przebudowę skrzyżowania w Jaktorowie. Tu w ramach inwestycji zostanie wykonana przebudowa geometrii skrzyżowania, przebudowa sygnalizacji świetlnej, chodników i zjazdów, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni oraz przebudowana odwodnienia drogi. Koszt realizacji tego zadania to 3 mln zł.

Kosztowne inwestycje będą realizowane na terenie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Tu będą realizowane następujące zadania: adaptacja pomieszczeń budynku „Wawel”, utworzenie bazy kulturalno-edukacyjnej dla prezentacji i promocji folkloru poprzez odrestaurowanie Pałacu Karolin. Oba te przedsięwzięcia pochłoną łącznie 4 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.