Plakaty wyborcze wciąż wiszą

Region

Plakaty wyborcze powinny zniknąć ze słupów ogłoszeniowych czy przystanków do 21 grudnia. Jednak nawet dziś przejeżdżając przez okoliczne miasta możemy oglądać uśmiechnięte twarze polityków, którzy walczyli w listopadzie o nasze głosy.

Za usuwanie plakatów wyborczych z takich miejsc jak przystanki autobusowe, słupy i tablice ogłoszeniowe zgodnie z ordynacją wyborczą odpowiedzialne są komitety wyborcze. Zgodnie z ustawą plakaty powinny zniknąć do 21 grudnia. Za niedostosowanie się do tych przepisów pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą zostać obciążeni grzywną w wysokości od 20 zł do 5 tys. zł.

Niestety w naszej okolicy nadal możemy oglądać materiały wyborcze. O ile te wiszące na przystankach czy słupach nie rzucają się aż tak bardzo w oczy. To jednak plakaty umieszczone na ogromnych bilbordach są już dostrzegalne z dużej odległości.

W przypadku bilbordów sytuacja jest jednak inna. Większość bilbordów wyborczych zamieszczona jest na nośnikach prywatnych firm. Zwykle komitety wynajmują je na określony okres i za ten okres płacą. Często zdarza się tak, że plakaty wyborcze wiszą jeszcze przez długie tygodnie aż do momentu uzyskania nowego zlecenia. Wtedy stara reklama jest zdejmowana, a w jej miejscu pojawia się plakat reklamujący konkretny produkt lub firmę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.