Place zabaw w nowej odsłonie

Brwinów

Na twarzach dzieci z przedszkoli przy ul. Lilpopa i przy ul. Słonecznej w Brwinowie pojawiły się szerokie uśmiechy. Powodem ich radości jest widok zmodernizowanych placów zabaw.

Jak wszyscy doskonale wiedzą – sprzęt zużywa się. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń na placach zabaw. Dlatego też w kwietniu brwinowski magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na ich budowę przy przedszkolu nr 1 przy ul. Lilpopa 4 oraz w placówce przy ul. Słonecznej 6. Zdemontowano stare zabawki, uporządkowano teren i wykonawcy przystąpili do pracy. Choć w lato pogoda była kapryśna, założone prace udało się zrealizować.

Teraz przedszkolaki mogą godzinami spędzać czas na placach zabaw. Wszystko przez bogaty wybór nowego sprzętu, który jest niezwykle kolorowy. – Na placach została umieszczona bezpieczna nawierzchnia syntetyczna wykonana z płyt poliureatonowo-gumowych oraz ułożone chodniki z kostki betonowej. Zostały również zamontowane nowe certyfikowane urządzenia służące do zabawy: karuzele z siedziskami i kierownicą, huśtawki imitujące łódź wikingów, zestawy huśtawek wahadłowych, gry liczydło i labirynty obrotowe, bujaki sprężynowce z wizerunkiem konika i owcy oraz zestawy zabawowe imitujące statek, pociąg oraz samochód ciężarowy. Zostały zamontowane też elementy małej architektury: ławki z oparciem oraz kosze na śmieci – przedstawia Urząd Gminy Brwinów.

Warto dodać, że gmina na remont placów zabaw przy dwóch przedszkolach przeznaczyła nieco ponad 347 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.