Place zabaw do przebudowy

Grodzisk Maz.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego lokalne samorządy przygotowują place zabaw, tak by najmniejsi mieszkańcy mogli z nich korzystać, gdy tylko zrobi się ciepło. W Grodzisku Mazowieckim dwa takie miejsca przejdą przebudowę.

Place zabaw zlokalizowane przy ul. Dworskiej i ul. Szkolnej zostaną przebudowane, a tak naprawdę wybudowanie od podstaw. Władze Grodziska Mazowieckiego już szukają firmy, która zajmie się realizacją zadania. Warto podkreślić, że prace mają zostać wykonane w ekspresowym tempie, bowiem wybrany wykonawca będzie miał zaledwie 180 dni na stworzenie zupełnie nowych placów zabaw. 

Jakie prace będą wykonane na poszczególnych obiektach? Przy ul. Dworskiej zdemontowane zostaną istniejące zabawki i elementy małej architektury. Na całym placu pojawi się nowa nawierzchnia, a ogrodzenie przejdzie remont. Na placu zamontowane będą nowe urządzenia m.in. piaskownica, kiwaki, podwójna huśtawka, zestaw Balbina ze zjeżdżalniami, drabinkami i ściankami  wspinaczkowymi, zestaw do przeskoków i słupki do slalomu. To jednak nie wszystko. Przy ul. Dworskiej pojawi się również siłownia plenerowa. Będzie można tu ćwiczyć na orbitreku, expanderze, jeźdźcu, surferze i steperze.

Podobnie będzie wyglądał plac zabaw przy ul. Szkolnej. Tu jednak stare zabawki zostaną zastąpione nieco innymi urządzeniami. Na placu zabaw pojawi się liczydło i zegar, zestaw zabawowy z dużą zjeżdżalnią i ściankami wspinaczkowymi, dodatkowo zostaną ustawione również nieco mniejsze ścianki do wspinania. Przy Szkolnej zostaną zamontowane również huśtawki wagonowe, bujaki, wagonik, gra w kółko i krzyżyk oraz tablica do rysowania, huśtawka bocianie gniazdo i piaskownica. 

Amatorzy sportu pod chmurką, również nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Przy ul. Szkolnej pojawi się siłownia plenerowa, a na niej znajdą się: twister, jeździec konny, orbitrek, drabinki na pylonie, koła obrotowe i expander. 

W obu lokalizacjach zostaną wykonane nowe nasadzenia zieleni, a całość uzupełnią elementy małej architektury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.