Place Słoneczny i Zgody do zagospodarowania

Piastów

Władze Piastowa szykują się do wydania części z 5,5 mln zł dotacji na zieleń w mieście. Ogłoszono właśnie przetarg na zagospodarowanie placów Zgody i Słonecznego oraz zieleńca przy szkole podstawowej nr 3.

Dofinansowanie Piastów otrzymał pod koniec 2016 r. i nadal gospodaruje otrzymanymi pieniędzmi. Teraz mają się one przełożyć na poprawę wyglądu trzech punktów na mapie miasta. – Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie Placu Zgody, Placu Słonecznego i Zieleńca przy Al. Tysiąclecia 5 w Piastowie, na podstawie dokumentacji wykonawczej w ramach realizacji projektu – „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu – czytamy w ogłoszeniu.

Plac Zgody mieści się w południowo-zachodniej części miasta pomiędzy ulicami Dygasińskiego i Sienkiewicza, Plac Słoneczny w południowej części miasta pomiędzy ulicami Klonową, Jaśminową i Różaną, a zieleniec przy al. Tysiąlecia przylega do podstawówki nr 3.

Jaki będzie zakres prac w tych miejscach? Na Placu Zgody przewidziano nasadzenia drzew, krzewów i bylin, małą architekturę i przebudowę ciągów rekreacyjnych. Identycznie na Placu Słonecznym. Na zieleńcu przy „trójce” również pojawią się nowe drzewa i krzewy. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do końca października tego roku. Warunkiem jest jednak pomyślne rozstrzygnięcie rozpisanego przetargu. Na oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem urząd miasta w Piastowie czeka do 16 lutego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.