Plac zabaw dla psów. Znamy oferty

Pruszków

O tym, że w okolicach toru kolarskiego w Pruszkowie powstanie plac zabaw dla psów pisaliśmy na koniec maja. Miasto udostępniło informacje o ofertach jakie złożyły firmy, by wykonać to zadanie. Niestety kwoty są wyższe niż planowano, czy uda się zrealizować tę inwestycję?

Z takim też pytaniem postanowiliśmy zwrócić się do urzędu miasta. – Niebawem powinno nastąpić rozstrzygnięcie, ponieważ my zakładamy realizację tego placu zabaw do końca lipca. Zabrakło nam niewielkiej kwoty z tych środków, które były w budżecie obywatelskim. Chodzi o kwotę około 3,5 tys. sł w stosunku do najniższej oferty złożonej przez jedną z firm. Planujemy dołożyć te środki i zrealizować projekt niebawem. Powiedzmy sobie szczerze, że ta kwota jest niewielka przy skali całego zadania – wyjaśnia Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Najniższą ofertę złożyła firma Weran – nieco ponad 95,5 tys. zł. Kolejne przedsiębiorstwo zaoferowało zaledwie kilkanaście złotych więcej, a ostatnia – trzecia – oferta wynosiła 118 tys. zł. Czy z uwagi na tę sytuację termin zakończenia inwestycji ulegnie zmianie? – Nie powinien – odpowiada krótko Landowski.

Przypomnijmy co właściwie powstanie pomiedzy pruszkowskim torem kolarskim a garażami od strony ul. Ewy. W ramach tej inwestycji zostaną wykonane nawierzchnie z piasku (240 m kw.) i żwiru (72 m kw.), trawniki (330 m kw.) oraz ogrodzenie. Oczywiście nie zapomniano o najważniejszych elementach, czyli urządzeniach zabawowych dla psów. Zamontowane zostaną: kładka, płotki (w kształcie kości), równoważnia duża, obręcze i drążki do skoków, tunel, słupki do slalomu i ścieżki. Oprócz tego pojawią się ławki, kosze na śmieci i psie odchody, kaseta na worki higieniczne oraz tablica informacyjna z regulaminem.

– Zaprojektowany ogródek zabaw dla psów, w formie wyposażonego ogrodzonego wybiegu, będzie miejscem gdzie bezpiecznie będzie można puścić psa ze smyczy, wystosowanym regulaminem, czyste i komfortowe. Miejsce to powstanie żeby psy nie biegały luzem i miały miejsce do zabawy, treningów i socjalizacji – napisano w dokumentacji projektowej inwestycji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.