Plac zabaw dla psiaków prawie gotowy

Pruszków

Wiele wskazuje na to że już za kilka dni będzie można korzystać z pierwszego w Pruszkowie placu zbaw dla...psów. – Zgłosiliśmy wykonawcy poprawki – podkreślają urzędnicy z pruszkowskiego magistratu

Tuż koło toru kolarskiego w Pruszkowie pojawi się plac zabaw. Jednak nie jest on dedykowany dzieciom a naszym czworonożnym milusińskim. Pomysł na stworzenie miejsca do zabawy dla psów to jeden z wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego. O jego realizacji zadecydowali sami mieszkańcy. Obiekt jeż już gotowy, ale jeszcze nie został odebrany przez miasto. – Wszystko jest już zrobione Wykonawca wprowadza zgłoszone przez nas poprawki. Generalnie obiekt jest gotowy pozostała jedynie kwestia.. trawy. Jest zasiana ale jeszcze nie wzeszła. Jak wpuścimy tam psiaki to wszystko rozkopią i zadeptaną. Z drugiej strony bez sensu jest, żeby gotowy plac stał pusty i czekał aż wyrośnie trwa – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Wiele wskazuje więc na to, że już w przyszłym tygodniu będzie można wybrać się na plac zabaw ze swoim pupilem. A jakie „zabawki” czekają na czworonożnych pupili?

Na placu zabaw znajdują się takie elementy jak równoważnia, duże i małe płotki, słupki do slalomu, tunel, obręcze, drążki do przeskoków z regulacją, szałas, kładkę oraz grzybki. Oprócz „zabawek” dla psów plac zabaw został wyposażony w elementy małej architektury. Pojawiły się ławeczki i kosze na śmieci. Na terenie placu zabaw zostały również umieszczone podajniki z torebkami i kosze na psie odchody.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.