Plac zabaw dla dorosłych jeszcze w tym roku

Region

Takiej inwestycji w naszym regionie jeszcze nie było. W Ursusie powstanie plac zabaw dla... dorosłych. Obiekt ma być gotowy 5 grudnia, więc będzie to swoisty prezent mikołajkowy dla „dużych dzieci”.

Skąd pomysł na budowę plac zabaw dla dorosłych w Ursusie? Pomysł na budowę placu zabaw dla dorosłych pojawił się w ramach budżetu partycypacyjnego. W jego ostatniej edycji zyskał aprobatę mieszkańców i został wybrany do realizacji. Podobne place zabaw działają już w europejskich miastach – przyznaje Agnieszka Wall, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Ursus. – Plac będzie położony przy ul. Rakuszanki – dodaje.

Pierwotnie zakładano, że plac będzie gotowy we wrześniu. Tych planów nie udało się jednak zrealizować. Oferty złożone w przetargu przez zainteresowane firmy okazały się zbyt wysokie. Przetarg trzeba było więc powtórzyć. Tym razem postępowanie zakończyło się pomyślnie. Budowa placu zabaw dla dorosłych pochłonie niewiele ponad 277 tys. zł. – Jeszcze w tym roku w Ursusie powstanie nowatorska strefa rekreacyjna dla dorosłych z placem zabaw w rozmiarze XXL oraz Fitness Parkiem. To nowość w Warszawie, mam nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców – mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus.

Co powstanie na terenie przy ul. Rakuszanki? Plac zabaw dla dorosłych będzie wyposażony huśtawkę wieloosobową, duże krzesło z kółkami gimnastycznymi oraz zjazdem strażackim, siedzisko –palenisko z dwoma huśtawkami wahadłowymi, komodę z szufladami oraz zjeżdżalnią, wieloosobową huśtawkę wagową, zjazd linowy, kłodę do siedzenia, trampolinę, piaskownicę modułową. Tuż obok powstanie Fitness Park z elementami siłowni plenerowej.

Plac zabaw dla dorosłych ma być gotowy do 5 grudnia br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.