Plac zabaw czeka na nową nawierzchnię

Pruszków

Park Kościuszki cieszy się popularnością wśród mieszkańców Pruszkowa. Uwagę najmłodszych przyciąga znajdujący się tam plac zabaw, który niebawem przejdzie modernizację. Konieczna jest wymiana nawierzchni syntetycznej.

O konieczności wymiany nawierzchni na placu zabaw w Parku Kościuszki mówiło się już w ubiegłym roku. Pruszkowski magistrat zapewniał, że zarezerwuje środki na ten cel. –  W niektórych miejscach nawierzchnia odkleja się. Powstają nierówności i zagłębienia. W związku z tym konieczna jest wymiana nawierzchni –  wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg, w którym poszukuje wykonawcy zadania. W zakres prac wejdzie rozebranie prawie 700 m2 nawierzchni, wyrównanie istniejącej podbudowy oraz wykonanie nowej nawierzchni na bazie granulatu gumowego i kleju poliuretanowego. Taka nawierzchnia jest droga, ale zapewnia bezpieczeństwo. –  To plac dla małych dzieci. W trosce o ich bezpieczeństwo musimy wymienić nawierzchnię. Jeśli maluch spadnie na tego typu podłoże to nic mu się nie stanie. Jedynie może się przestraszyć samym upadkiem – mówi Jakubczak-Garczyńska. To jest główna zaleta nawierzchni syntetycznej, która chroni dzieci w przypadku upadku przed odniesieniem obrażeń –.dodaje.

Wykonawcę wymiany nawierzchni poznamy po 24 marca, wtedy to mija termin składania ofert. Prace na placu zabaw w Parku Kościuszki powinny zostać zrealizowane do 29 kwietnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.