Piłeś? Nie jedź!

Region

Ruszyła czwarta edycja kampanii „Piłeś? Nie jedź!”, której celem jest przekazanie informacji na temat zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu.

W zeszłym roku liczba ofiar, które zginęły w wypadkach drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców wyniosła 248 osób. To pięciokrotnie mniej niż na początku lat 90. Wtedy średnio co piąta osoba, która ginęła w wypadku drogowym, ponosiła śmierć w wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

Najczęściej na „podwójnym gazie” jeżdżą osoby w przedziale wiekowym od 25 do 39 lat prowadząc samochody osobowe. Główną przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków oraz wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

W 2010 roku policjanci zatrzymali ponad 165 tys. osób, które prowadziły po pijanemu.

Kampania zwraca uwagę na negatywne konsekwencje wynikające z prowadzenia pojazdów po alkoholu. Skierowana jest w szczególności do młodych kierowców, którzy statystycznie powodują najwięcej wypadków będąc pod wpływem alkoholu.

Organizatorzy stawiają na mocną promocję swojej kompanii. Logo i przesłanie będzie się pojawiało w telewizji i kinach, na ekranach LED w wyższych uczelniach, w autobusach komunikacji miejskiej czy na ulicach miast. Również policjanci wezmą udział w promowaniu kampanii – podczas kontroli drogowych będą rozdawać kierowcom ulotki.

Partnerami kampanii która ruszyła 12 kwietnia są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Polski Związek Motorowy, Koncern BP oraz Fundacja „Krzyś”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.