Piłeś? Nie jedź!

Region

Organizatorem kampanii „Piłeś? Nie jedź!” jest Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. W trakcie kampanii policjanci będą przeprowadzali rozmaite akcje, mające uświadomić kierowcom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu.

Według statystyk od stycznia do września bieżącego roku na terenie Warszawy i okolic doszło do 71 wypadków z winy nietrzeźwych kierowców. W wyniku tych zdarzeń zginęło 6 osób a 93 zostało rannych. Najwięcej stłuczek i wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców policja odnotowuje w weekendy i w poniedziałki.

W ramach kampanii „Piłeś? Nie jedź!” funkcjonariusze ze stołecznej policji będą rozdawać kierowcom ulotki informacyjne podczas kontroli policyjnych w ramach akcji „Trzeźwe poranki” i „Trzeźwe wieczory”. Ponadto przez cztery kolejne środy od 27 października przy Wisłostradzie w Warszawie zostanie ustawiony symulator dachowania. Kierowani na niego będą kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.

Kampania ma uświadomić kierowcom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Organizatorzy chcą pokazać, że nietrzeźwy kierowca jest odpowiedzialny nie tylko za swoje życie, ale i za pasażerów, których ze sobą zabiera.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.