Piłeś, brałeś – stracisz prawo jazdy dożywotnio

Region

Już 1 lipca w życie wchodzi nowelizacja kodeksu karnego. Kierowcy pod wpływem alkoholu czy narkotyków powinni przygotować się na dużo bardziej dotkliwe sankcje. Równie wysokie kary są przewidywane dla sprawców wypadku, którzy uciekną z miejsca zdarzenia.

Od czwartku, kierowca, który będzie prowadził pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających a w przeszłości popełnił już tego typu przestępstwo usłyszy większy wyrok. Do tej pory górna granica tej kary wynosiła dwa lata, od czwartku będzie wynosiła aż pięć lat.

Najostrzej zostaną potraktowani sprawcy wypadków, którzy przed jazdą spożyli alkohol lub narkotyki. Jeśli w danym wypadku będą ofiary śmiertelne lub ranni, sprawcy zostaną dożywotnio pozbawieni prawa jazdy. Od 1 lipca w tego typu przypadkach sady będą miały obowiązek odebrania uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo jedynie w wyjątkowych okolicznościach sędzia będzie mógł odstąpić od tego typu kary. Do tej pory sąd mógł orzec o dożywotnim odebraniu prawa jazdy, jednak teraz będzie to już koniecznością.

Dożywotnio prawo jazdy będą mogli stracić również kierowcy, którzy uciekną z miejsca wypadku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.