Pikietowali przeciw linii 400 kV

Region

Przed warszawską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości kilkaset osób protestowało we wtorek przeciw budowie linii wysokiego napięcia m.in. w Grodzisku, Żabiej Woli i Jaktorowie.

Mieszkańcy naszego regionu przed siedzibą PiS przy ul Nowogrodzkiej domagali się spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. – Wznosili okrzyki „Nie dla linii nad naszymi głowami”, „Nie damy się”, „Nie godzimy się na linię energetyczną”. Jest bardzo dużo transparentów, m.in. z napisami „Kredyt na życie, linia na dobicie”, „Zakopcie kabel nie ludzi” – informował „na gorąco” z miejsca pikiety nasz reporter Andrzej Golec.

– Uczestnicy zapowiedzieli też kolejny duży protest w Warszawie, na wzór tego, który odbył się we wrześniu. Poinformowali, że poprosili ministrów Kamińskiego i Ziobrę o to, aby sprawdzili jak przebiegał proces decyzyjny wyboru wariantu linii wysokiego napięcia. Jak przekonują, w tej sprawie zagrały inne układy niż merytoryczne – relacjonuje nasz reporter.

W pikiecie wzięli udział mieszkańcy 13 miejscowości: Tarczyna, Żabiej Woli, Jaktorowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, gmin Stromiec, Głowaczów, Promna, Jasieniec, Grójec, Ożarów Mazowiecki, Białobrzegi, Radziejowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.