Pijani mężczyźni zniszczyli samochody

Region

Funkcjonariusze pruszkowskiej straży miejskiej i policji zatrzymali jednego z mężczyzn odpowiadającego za zniszczenie samochodów pozostawionych na parkingu przy ulicy Kopernika.

W nocy z 6 na 7 listopada około godziny 22:30 dyżurny studia monitoringu wizyjnego zwrócił uwagę na grupę młodych mężczyzn, która spacerowała ulicami Pruszkowa. Ich zachowanie wskazywało, że mogą być pod wpływem alkoholu. Gdy mężczyźni przemieścili się w rejon sklepu monopolowego przy skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego i Niepodległości zostali wylegitymowani przez patrol interwencyjny (policjant + strażnik). Dyżurny monitoringu postanowił jednak nadal śledzić kamerami całą grupę.

Około godziny 23.00 mężczyźni znaleźli się na terenie Placu Jana Pawła II. Przez dłuższy czas znajdowali się też poza zasięgiem kamer. Godzinę później do komendy policji trafiło zgłoszenie o zdewastowaniu samochodów stających na parkingu przy ulicy Kopernika. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol interwencyjny. Okazało się, że zniszczone zostały 3 samochody Skoda Superb (wybita przednia szyba, stłuczona lampa i wgniecenia na karoserii), Opel Astra (urwane lusterko), BMW (uszkodzona wycieraczka). Osoba zgłaszająca dokładnie opisała sprawców zniszczeń.

Patrole straży miejskiej oraz patrol interwencyjny natychmiast przystąpiły do przeszukania okolicznego terenu. Okazało się, że mężczyzna, który może być odpowiedzialny za zniszczenie pojazdów został kilka godzin wcześniej wylegitymowany. Michała N. zauważył na ulicy Prusa dyżurny monitoringu miejskiego.

18-letni mężczyzna został ujęty przez strażników miejskich i przewieziony na parking. Szybko okazało się, że ślady po butach idealnie odpowiadały wzorom, które znajdowały się na podeszwach butów zatrzymanego. Michał N. został przebadany alkomatem, które wykazało, że młody mężczyzna ma prawe 1,5 promila alkoholu we krwi.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z pruszkowskiej komendy. Michał N. jest podejrzany o zniszczenie mienia o wartości przekraczającej 250 zł. Za ten czym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.