Pijana matka opiekowała się dzieckiem

Region

Policjanci z Pruszkowa otrzymali zawiadomienie o nietrzeźwej matce, która opiekowała się małym dzieckiem. Kobieta została pobita przez konkubenta, miała ponad pół promila alkoholu.

W środę funkcjonariusze z Pruszkowa otrzymali informację z jednej z placówek leczniczych znajdujących się na terenie miasta o pobitej kobiecie opiekującej się małym dzieckiem. Mundurowi w trakcie rozmowy z poszkodowaną dowiedzieli się, że konkubent nadużywał alkoholu i stosował przemoc wobec pozostałych członków rodziny. Okazało się, że kobieta również jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że poszkodowana ma ponad pół promila alkoholu. Monika S. wyznała również, że ma jeszcze dwoje dzieci, które zostały umieszczone w domu dziecka.

Kobieta została zatrzymana na czas wytrzeźwienia. Jej dziecko trafiło natomiast do zawodowej rodziny zastępczej. Policjanci z zespołu ds. nieletnich sprawdzili sytuacje rodzinną małej Weroniki. Dziewczynka wraz z rodzicami mieszkała w Tarnowie. Potwierdzono również informacje o jej starszym rodzeństwie. 6- i 5-letnie dzieci od roku przebywają w domu dziecka.

27-latka nie wiedziała czy będzie w stanie zaopiekować się 5-miesięczną córką. Kobieta nie złożyła również zawiadomienia o znęcaniu się przez konkubenta. W związku z zaistniałą sytuacją do wniosku został skierowany wniosek o umieszczenie dziewczynki w placówce na czas trwania postępowania. Zgromadzone materiały i informacje zostaną przekazane do sądu w Tarnowie, który podejmie dalsze decyzje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.