Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego

Region

Blisko 430 tys. uczniów III klas z koło 7 tys. gimnazjów w Polsce, w tym 449 uczniów z sześciu pruszkowskich gimnazjów, rozpoczęło dziś trzydniowy egzaminacyjny maraton. Na pierwszy ogień poszła część humanistyczna.

Z testem matematyczno-przyrodniczym młodzież zmierzy się w środę, a z język obcy będzie zdawać w czwartek. Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godz. 9.00.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jego wynik nie ma wpływu na  to, czy uczeń ukończy szkołę, czy nie. Jeśli zda słabo, ale jednocześnie uzyska pozytywne oceny na świadectwie z III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Ważne jest jednak, jaki wynik z egzaminu uzyska, bo szkoły ponadgimnazjalne przy przyjmowaniu uczniów biorą pod uwagę liczbę uzyskanych punktów. Maksymalnie z każdej z części egzaminu można otrzymać 50 punktów.

Prace sprawdzać będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki swoich trzydniowych zmagań gimnazjaliści poznają w połowie czerwca.

Jeśli uczeń nie przystąpi do egzaminu z ważnych powodów losowych lub choroby, będzie go pisać w drugim terminie, który przypada w czerwcu. A jeśli i w tym czasie nie przystąpi, będzie musiał powtórzyć ostatnią klasę gimnazjum i podejść do sprawdzianu w roku następnym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.