Pierwsze zdjęcia ze środka nowej „wukadki”

Kolej

W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza nowego pociągu wyprodukowanego przez Newag dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jak wam się podoba?

Nowy nabytek WKD wywołuje niemało emocji wśród pasażerów. O ile wszyscy mogli podziwiać wygląd zewnętrzny nowej kolejki w artykule opublikowanym 1 kwietnia (dostępnym tutaj), o tyle jej wnętrze skrywało tajemnice. Aż do dzisiaj. Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej na swojej stronie facebookowej opublikował zdjęcia, które nieco uchylają rąbka tajemnicy. Widać na nich całą przestrzeń wnętrza nowej „wukadki”.

Przewoźnik niejednokrotnie zapewniał, że pociąg 39WE wprowadzi nową jakość i komfort podróży na linii WKD. Sześcioczłonowy pojazd o długości 60 m pomieści ponad 500 pasażerów, a 164 na miejscach siedzących. Fotele maja być wygodne i posiadać oparcia z profilowanymi zagłówkami.

O opinię na temat wnętrza nowej kolejki poprosiliśmy podkowiańskiego włodarza. – Fotele są bardzo wygodne i przyjemne w dotyku. Co do kolorystyki, tutaj szaleństw nie ma. Mam pewne uwagi co do sposobu wykończenia schodków w środku. Cała kolejka jest bardzo podobna do pociągu EN95 wyprodukowanego przez PESĘ. Ogólnie robi bardzo pozytywne wrażenie – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Ale nie tylko wnętrze jest ważne. – Dowiedziałem się od kolejarzy, że podczas testów nowy pociąg sprawował się bardzo dobrze. Podobno wygodnie i cicho się tym sprzętem porusza – podkreśla Tusiński.

Przypominamy, że 1 maja (niedziela) na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej zostaną przeprowadzone test związane ze zmianą napięcia z 600V na 3000V. Oprócz tego odbędzie się przejazd pociągu służbowego w celu sprawdzenia możliwości eksploatacji linii. W dniu 28 maja spółka planuje wprowadzić na tory nowy tabór i w normalnym trybie realizować przejazdy

Testy, które odbędą się 1 maja zostaną przeprowadzone w porze nocnej. Kolejarze nie przewidują utrudnień związanych z rewolucją zasilania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.