Pierwsze sesje i ślubowania przed nami

Region

Zgodnie z decyzją komisarza wyborczego, w gminach i powiatach naszego regionu w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze sesje nowo wybranych rad. Zaprzysiężeni zostaną także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie.

Według obowiązujących przepisów pierwsza sesja rady gminy, powiatu i sejmiku województwa musi zostać zwołana w ciągu siedmiu dni od wygaśnięcia poprzedniej kadencji. Ta formalnie kończy się 16 listopada. Z kalendarza wynika więc, że cały przyszły tydzień będzie poz znakiem pierwszych sesji i ślubowań. Złożą je radni oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie.

W Pruszkowie pierwsza sesja rady nowej kadencji odbędzie się 22 listopada o godz. 17.00 w Domu Spółdzielczym przy ul. Hubala. W Piastowie radni zbiorą się 23 listopada, godz. 18.00 w sali przy al. Tysiąclecia 1. W Michałowicach sesję zaplanowano na 22 listopada, na godz. 16.00. Miejsce to urząd gminy w Regułach. W identycznym terminie (22 listopada, godz. 16.00) spotkają się nowo wybrani radni Raszyna (sala konferencyjna urzędu gminy). W Nadarzynie radni i wójt złożą ślubowanie 21 listopada o godz. 14.00 (sala konferencyjna urzędu gminy). W Brwinowie sesję zaplanowano na 19 listopada, na godz. 18.00. Miejsce to siedziba OSP przy ul. Pszczelińskiej.

Pierwsza sesja rady powiatu pruszkowskiego odbędzie się we wtorek, 20 listopada, o godz. 17.00 w budynku starostwa powiatowego w Pruszkowie. W jej trakcie wybrane zostanie prezydium rady oraz zarząd powiatu, w tym nowy starosta.

W tym samym celu zbiorą się radni powiatu grodziskiego. Sesja odbędzie się 22 listopada o godz. 17.00 w sali urzędu gminy. W Milanówku nowy burmistrz i radni zostaną zaprzysiężeni 20 listopada o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Żabie Oczko. Pierwsza sesja rady gminy Grodzisk Mazowiecki odbędzie się 21 listopada o godz. 17.00 w urzędzie miejskim. Podkowiańscy radni i burmistrz na pierwszej sesji spotkają się 20 listopada o godz. 18.30 w siedzibie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.