Pierwsze kroki Legii w Brwinowie

Brwinów

Od kwietnia w Brwinowie będzie działała szkoła piłkarska Legia Soccer School. Stołeczny klub skompletował już cztery grupy treningowe, jednak zapisy nadal trwają.

Dla młodych adeptów futbolu z Mazowsza gra w Legii to spełnienie marzeń. Perspektywa treningów w szkole piłkarskiej stołecznego klubu zapewne niejednego małego piłkarza przyprawia o szybsze bicie serca. Wiadomo, że swoich sił będą chcieli spróbować chłopcy w różnym wieku i zróżnicowanym poziomie umiejętności. – Podział na grupy co do zasady odbywał się będzie według kryterium wieku. Jednak równie ważnymi, dodatkowymi kryteriami branymi pod uwagę będą: motoryka, koordynacja ruchowa i umiejętności techniczne. Zakładamy, że zawodnicy w poszczególnych grupach powinny reprezentować podobny poziom, co powinno pozytywnie przełożyć się na jakość treningów, integrację grup i czynione postępy – wyjaśnia Maciej Podgórski, Partner Legia Soccer Schools.

Pierwsi chętni już są, ale drzwi nie zostały zamknięte. Zapisy jeszcze trwają. – Aktualnie mamy skompletowane 4 grupy treningowe w rocznikach 2005, 2006, 2007 i 2008. Nie jest to jeszcze liczba ostateczna, gdyż zapisy wciąż trwają. Docelowo, w perspektywie roku, planujemy utworzyć ok. 10 grup treningowych. Dbając o jakość szkolenia przewidujemy, że każda grupa będzie liczyć maksymalnie 15 zawodników – przedstawia Podgórski.

Warto pamiętać, że piłka nożna to nie tylko mecze, ale również treningi. Młodzi zawodnicy muszą być gotowi na potężną dawkę ćwiczeń. – Treningi będą prowadzone przez wyselekcjonowanych trenerów Legia Soccer Schools (LSS). Wszyscy trenerzy posiadają już doświadczenie w prowadzeniu grup dziecięcych i młodzieżowych, a dodatkowo przeszli szkolenia i egzamin praktyczny w ramach LSS. Niezależnie przewidziane są wizyty centralnych koordynatorów sportowych Legia Soccer Schools, którzy na bieżąco będą doradzać trenerom prowadzącym zajęcia oraz oceniać jakość prowadzonych treningów. Proces szkolenia oparty jest na metodyce kształcenia młodych piłkarzy opracowanej przez Akademię Piłkarską Legii Warszawa. Treningi prowadzone będą według konspektów opracowanych przez Legia Soccer Schools – tłumaczy partner LSS.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.