Pierwsze gminne przedszkole gotowe

Żabia Wola

Urzędnicy z Żabiej Woli mają powody do zadowolenia. Przy ul. Leśnej wybudowano przedszkole, które stanowiło priorytetową inwestycję gminy. Koszt: prawie 5,5 mln zł.

Powstanie przedszkola to dobra informacja dla rodziców z Żabiej Woli. Od września ich pociechy będą mogły spędzać czas w placówce przy ul. Leśnej. Należy dodać, że to pierwsze gminne przedszkole w Żabiej Woli. Roboty budowlane wystartowały w listopadzie 2015 roku. Niecały rok później zrealizowano stan surowy zamknięty oraz część robót instalacyjnych.

 

Wszyscy z uwagą przyglądali się postępom na terenie budowy. W zgodnej opinii urzędników prace zmierzały w dobrym kierunku. Realizacja inwestycji zakończyła się zgodnie z planem, przedszkole zostało oddane do użytkowania w lipcu br. Od 4 września w jego mury zawitają dzieci, jednak dwa dni wcześniej odbędzie się dzień otwarty, podczas którego każdy będzie mógł obejrzeć obiekt.

 

Żabiowolskie przedszkole przy ul. Leśnej to nowoczesny obiekt, w którym znalazły się cztery sale lekcyjne i niezbędne zaplecze kuchenno-socjalne. Obiekt pomieści 100 dzieci. Stworzono warunki, w których przedszkolaki mają czuć się w pełni komfortowo. Kolorowe ściany, wygodne krzesełka i mnóstwo zabawek. A na zewnątrz na dzieci czeka bogato wyposażony plac zabaw.

 

Budowa przedszkola została sfinansowana ze środków własnych gminy. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.