Pierwsza sesja w Nadarzynie za nami

Nadarzyn

Radni z Nadarzyna mają już pierwszą sesję nowej kadencji za sobą. Oprócz wyboru prezydium rady powołano również wszystkie gminne komisje.

Niespodzianek jeśli chodzi o skład prezydium nadarzyńskiej rady gminy nikt się raczej nie spodziewał. Przez najbliższe pięć lat przewodniczącą będzie Danuta Wacławiak, a wiceprzewodniczącym – Andrzej Pietrzak.

W trakcie posiedzenia sesji wybrano również składy do komisji: rewizyjnej; skarg i wniosków; inwestycji i finansów; geodezji i gospodarki przestrzennej; rolna; ochrony środowiska i gospodarki; bezpieczeństwa i porządku; oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej, kultury fizycznej i sportu, statutowa i regulaminowa.

Głos zabrał również wójt Dariusz Zwoliński, który na sesji został zaprzysiężony. – Chciałbym serdecznie podziękować, przede wszystkim osobom, które pracowały w komisjach wyborczych. A było to niełatwe zadanie, ponieważ były to wybory aż do czterech organów samorządowych i niektóre komisje kończyły swoją pracę następnego dnia praktycznie w południe. Bardzo dziękuje mieszkańcom gminy Nadarzyn wspaniałego wyniku wyborczego przede wszystkim w zakresie frekwencji, ponieważ 68 proc. to był wynik jeden z najwyższych na Mazowszu i nie tylko – zaznaczył Dariusz Zwoliński. – Mieszkańców oraz panie i panów radnych chciałbym gorąco zapewnić, że będę bardzo sumiennie wypełniał obowiązki wójta gminy Nadarzyn, kierując się dobrem naszej lokalnej społeczności. W swojej pracy liczę na państwa pomoc i zaangażowanie. Dziękuję za zaufanie – dodał.

Warto podkreślić również, że w Nadarzynie odbędą się wybory uzupełniające do rady. Małgorzata Wąsiewicz złożyła rezygnację z mandatu. To oznacza, że mieszkańcy Starej Wsi raz jeszcze będą wybierać swojego przedstawiciela w radzie. W gminie Nadarzyn radni wybierani są w jednomandatowych okręgach wyborczych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.