Pierwsza Dama odwiedziła szkołę w Ruścu

Nadarzyn

Małżonka prezydenta Andrzeja Dudy odwiedziła w czwartek szkołę podstawową w Ruścu. Wzięła udział w specjalnej lekcji języka polskiego, odwiedziła uczniów na zajęciach z niemieckiego, spotkała się z przedszkolakami, którym czytała mity.

Swoją wizytę Agata Kornhauser-Duda rozpoczęła od spotkania z uczniami klasy siódmej, którzy w trakcie zajęć z języka polskiego przedstawili wybrane sceny „Zemsty” Aleksandra Fredry. – Samodzielnie opracowali ruch sceniczny i scenografię, zaprojektowali stroje oraz przygotowali rekwizyty. Zajęcia teatralne mają w placówce już kilkudziesięcioletnią tradycję. Wpływają na wszechstronny rozwój młodzieży, która realizując obowiązkowy program szkolny,  bawi się, pobudza swoją kreatywność i wrażliwość oraz potrzebę kontaktu ze sztuką. Głównym celem lekcji nie jest jednak prezentacja sceniczna, ale poznawanie utworów literackich oraz proces tworzenia spektaklu. Jak przyznała Pierwsza Dama, taka droga pracy nad szkolnymi lekturami jest niezwykle cenna, ponieważ w przyjemny dla uczniów sposób kształci ich kompetencje osobiste i społeczne – czytamy w oficjalnym serwisie kancelarii prezydenta RP.

Był też czas na spotkanie z przedszkolakami. – Małżonka Prezydenta przeczytała dzieciom fragmenty mitu „Bellerofont i Pegaz” w trakcie cyklicznej lekcji bibliotecznej zorganizowanej w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Podczas wizyty uczniowie trzeciej klasy razem z Pierwszą Damą wymyślali bajkę oraz rozmawiali o ulubionych lekturach. Agata Kornhauser-Duda gościła także u przedszkolaków w różnych grupach wiekowych, z którymi rozmawiała o ich ulubionych bajkach, wymarzonych zawodach czy bezpieczeństwie w ruchu ulicznym. Czterolatkowie opowiedzieli Małżonce Prezydenta o tygodniu naukowca, podczas którego dzieci aranżowały wędrującą wodę, wulkan oraz cukierkową tęczę – relacjonuje kancelaria prezydenta.

Pierwsza Dama dołączyła także do uczestników lekcji języka niemieckiego. Młodzież ćwicząc umiejętność zadawania pytań z użyciem form grzecznościowych, rozmawiała z małżonką prezydenta o jej codziennych obowiązkach i harmonogramie dnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.