Pierwsza cisza nocna na lotnisku za nami

Region

25 marca na warszawskim Lotnisku Chopina wprowadzono ciszę nocną, czyli tzw. core night. Odczuliście różnice?

O tym, że hałas dobiegający z silników maszyn lądujących na Okęciu zakłóca spokój mieszkańców m.in. Ursusa, Raszyna i Piastowa (skarżyli się również mieszkańcy Pruszkowa) pisaliśmy wiele razy. Rok temu we wrześniu pojawił się pomysł żeby wprowadzić na stołecznym lotnisku ciszę nocną. I właśnie wszedł on w życie. Na warszawskim lotnisku cisza nocna obowiązuje od godz. 23.30 do godz. 5.30.

– Lotnisko otrzymuje rosnącą liczbę skarg od mieszkańców, a także rosnącą liczbę pism z urzędów, łącznie z urzędem marszałkowskim, które wskazują na uciążliwość „hałasową”. My pokazujemy tutaj państwu przykładowe takie pisma. Ale biorąc to pod uwagę, jak również nasze wewnętrzne analizy, próbując znaleźć ten złoty środek między tym co może zrobić lotnisko a oczekiwaniami mieszkańców postaraliśmy się o wypracowanie takiego systemu, który pozwoliłby pogodzić te dwa wydawałoby się sprzeczne światy. Stąd też projekt „core night”, czyli rdzennej nocy – mówił w ubiegłym roku dyrektor PPL Mariusz Szpikowski.

„Core night” wprowadziły już inne największe światowe lotniska – w Monachium, Frakfurcie, Paryżu, Brukseli czy Hamburgu. A Wy, uważacie, że jest to dobry pomysł? Odczuliście zmianę ostatniej nocy? Było ciszej? Czekamy na Wasze komentarze!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.