Pieniądze spływają do Podkowy

Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat ma powody do radości. Najpierw miasto otrzymało 860 tys. zł z tytułu zwrotu podatku VAT. Teraz Podkowa Leśna wzbogaciła się o ponad 700 tys. zł.

Miasto szuka możliwości pozyskania dodatkowych środków na inwestycje, gdyż ma skromny budżet. Dodatkowo na Podkowie ciąży widmo spłat zaległości związanych m.in. z budową szkoły. Jednak w ostatnich tygodniach finanse miasta udało się nieco podreperować. Podkowa otrzymała 860 tys. zł z tytułu zwrotu podatku VAT, ale na tym nie koniec. – Dostaliśmy zwrot nakładów poniesionych na przebudowę ul. Bukowej w wysokości 712.563,34 zł z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Można powiedzieć, że Podkowa udanie zwieńczyła 2015 rok, bo umowa na dotację została podpisana w sylwestra. Walka nie była wcale łatwa. – O pieniądze na ul. Bukową zabiegałem od lutego, choć wydawało się to bez szans. Z każdą kolejną wizytą to prawdopodobieństwo dofinansowania rosło, nie będę opisywał kroków, ale najważniejsza jest przede wszystkim determinacja i działanie w przekonaniu, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko kolejne wyzwania. A ja lubię wyzwania, bo to napędza, nie boję się też podejmować ryzyka, ważne by tylko je zminimalizować – wyjaśnia Tusiński.

Burmistrz zapowiada walkę o kolejne środki. – Trudne zadanie pozyskiwania pieniędzy stoi przede mną i w obecnym roku. Pieniądze zewnętrzne są jedyną szansą na zmniejszenie braków infrastrukturalnych w naszym mieście. Najważniejsze jest przygotowanie dobrych i bezbłędnych dokumentacji, a to wymaga przede wszystkim czasu – tłumaczy podkowiański włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.