Pieniądze czekają na strażaków

Region

Trwa nabór wniosków na unijne dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponad 6 milionów złotych czeka na strażaków z województwa mazowieckiego.

Dla wielu jednostek to szansa na dodatkowe środki, które pozwolą na wzbogacenie wyposażenia. Otrzymana dotacja może zostać przeznaczona na zakup wozów strażackich wraz ze sprzętem do prowadzenia akcji ratowniczych, specjalistyczny sprzęt bądź wyposażenie z zakresu ochrony przeciwpowodziowej.
 
Co trzeba zrobić, aby walczyć o środki? Pierwszy krokiem jest złożenie wniosków, który jest dostępny tu. Wypełniony formularz należy wypełnić i wysłać drogą elektroniczną do 30 maja. Do rozdysponowania jest 6 mln zł. – Poszerzamy ofertę dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Chodzi o wsparcie finansowe na zakup różnego rodzaju sprzętu pożarniczego. W głównej mierze będą to samochody, od lekkich poprzez średnie do ciężkich. Ciągle jest to obszar, który wymaga wsparcia. Chcemy pomagać w szczególności tym jednostkom, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Mają one ogromne znaczenie w zabezpieczeniu naszego województwa – wyjaśnia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
 
Na Mazowszu prawie 500 jednostek należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Sprawdziliśmy jak wygląda to w naszym regionie. Na terenie powiatu pruszkowskiego funkcjonuje 11 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i 10 z nich należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z kolei w powiecie grodziskim działa 13 OSP. Do KSRG należy 10 jednostek. Dotacja dla wielu z nich może okazać się niezwykle przydatna. – To okazja, aby dokonać pewnej ewolucji posiadanego sprzętu i podciągnąć parametry techniczne. Ochotnicze Straże Pożarne pozyskują wyposażenie dzięki wsparciu samorządów. Możliwe jest to również dzięki środkom unijnym – mówi st. ktp. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.