Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w miniony weekend

Grodzisk Maz.

Po apelu pruszkowskich policjantów, o rozwagę proszą mundurowi z Grodziska. Przez trzy dni na drogach swojego powiatu zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich spowodowało kolizje.

O czarnej serii na pruszkowskich drogach informowaliśmy w piątek. Dziennie na powiatowych drogach dochodziło do kilkunasty kolizji i wypadków (więcej na ten tematu tutaj). Okazuje się, że niespokojnie jest także w Grodzisku. – W ostatni weekend policjanci wyeliminowali z ruchu aż pięciu kierowców, którzy usiedli za kierownicę po alkoholu. Dwóch z nich spowodowało kolizje. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek. Bezpieczne poruszanie się po drogach są już utrudnione przez warunki pogodowe i przedświąteczny pośpiech. Dodatkowy stan nietrzeźwości kierowców może być przyczyną tragedii – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckiem.

W piątek po godz. 17.00 do grodziskich policjantów dotarła informacja o tym, że kierowca forda wjechał do rowu w Kaskach. – Na miejscu funkcjonariusze drogówki zastali dwie kobiety, które nie potrafiły się zdecydować która z nich prowadziła pojazd. Kontrola trzeźwości obu pań wykazała, że   miały w organizmie po 2 promile alkoholu.   Jaktorowscy policjanci ustalili, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia na drodze odpowiedzialna jest 42–latka – informuje asp. sztab. Zych.

Tego samego dnia przed godz. 23.00 w Książenicach policjanci skontrolowali kierującego volkswagenem. Okazało się, że 32-latek również wsiadł za kierownicę z niedopuszczalną dawką alkoholu w organizmie, 0,6 promila. Podobny wynik miał zatrzymany następnego dnia po 16.00 kierujący motorowerem. 47-latek wpadł po kontroli w Bieganowie. W sobotę około 17.30 policjanci zostali wezwani do kolizji między dwoma volkswagenami na ul. Chełmońskiego w Grodzisku Maz. Szybko okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego był 24-letni kierowca passata, którego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Niedzielną służbę policjanci również zakończyli zatrzymaniem niebezpiecznego użytkownika drogi. Po kontroli kierowcy land rowera okazało się, że 60-latek wsiadł za kierownicę mimo tego, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.