Piastowska debata kandydatów na burmistrzów za nami

Region

Czwórka kandydatów na fotel włodarza miasta próbowała przekonać mieszkańców do swoich racji. Czy przekonała? Okaże się za kilka dni.

Debata zgromadziła sporą liczbę mieszkańców zainteresowanych tym, co mają do powiedzenia kandydaci na fotel burmistrza. Sala piastowskiego klubu Novus była wypełniona do ostatniego miejsca. Tak duże zainteresowanie spotkaniem zaskoczyło nawet samych organizatorów. Nie dla wszystkich z około 80 widzów starczyło miejsc siedzących i niektórzy musieli stać, by wysłuchać kandydatów.

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli Zdzisław Brzeziński – obecny burmistrz Piastowa z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Piastów – Wspólnota Samorządowa, rządzący miastem już od 20 lat, radni miejscy Krzysztof Smolaga, startujący z list KWW Porozumienie dla Piastowa, Maria Ziółek z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, oraz Marek Kubicki z KW Platforma Obywatelska RP.

Wszyscy czterej kandydaci odpowiadali na te same pytania podzielone na pięć bloków tematycznych: komunikacja i transport, opieka zdrowotna i pomoc socjalna, bezpieczeństwo publiczne, oświata i kultura, oraz tematyka różna. Pytania do nich przygotowali sami mieszkańcy oraz moderatorzy.

Zdaniem organizatorów debata była ciekawa, chociaż uczestnicy byli do niej słabo przygotowani. Niektórzy z nich nie wykorzystywali nawet całego czasu przydzielonego im na odpowiedź. Jak twierdzą mieszkańcy, mimo wszystko warto było przyjść i posłuchać kandydatów.

– Widać, że pan Brzeziński zna topografię Piastowa i jest konkretny, ale słabo wypadła ocena działalności jego ostatnich 4 latach. Pan Smolaga jest konkretny w tym, co mówi, punktuje tu jego doświadczenie samorządowe. Mniej opowiada o świetlanych wizjach, a więcej o konkretnych sprawach, które jego zdaniem wymagają naprawy – podsumował jeden z mieszkańców obecny na debacie.

Ocena pozostałych kandydatów nie jest już tak dobra. Jego zdaniem, pan Kubicki przedstawiał ciekawe wizje, ale słabiej wypadał, gdy trzeba było przejść do konkretów, w tym ich finansowania. Tutaj już wyraźnie się gubił. Widać, że nie ma doświadczenia samorządowego i słabo zna realia miasta. Najgorzej jego zdaniem wypadła pani Ziółek. – Słuchając jej trudno było wywnioskować dlaczego kandyduje na urząd burmistrza. Jej wypowiedzi były bardzo chaotyczne i wyraźnie odstawała od pozostałych kandydatów – stwierdził.

Debatę w Piastowie zorganizowały organizacje pozarządowe skupione w ramach Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego, czyli Piastowskie Towarzystwo Oświatowe, Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków, Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla – Ogrodu Malichy, Stowarzyszenie 5plus, SISKOM – Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji oraz Stowarzyszenie MOŻESZ na rzecz psychoprofilaktyki i rozwoju dzieci i młodzieży.

1. Komunikacja

2. Zdrowie

3. Bezpieczeństwo

4. Kultura

5. Wolne wypowiedzi kandydatów do wyborców

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.