Piastów: Znamy ceny biletów na linii wewnętrznej

Region

2 zł za bilet normalny i 1 zł za ulgowy trzeba będzie zapłacić w autobusach wewnętrznej linii na terenie Piastowa. Miasto uruchomi ją we wrześniu lub październiku.

Sprawą zajęła się we wtorek Rada Miasta, która przyjęła projekt cenowy burmistrza. W autobusach za bilet jednorazowy normalny podróżny zapłaci 2 zł, a za ulgowy złotówkę. Będzie można również kupić bilet miesięczny. Koszt normalnego wyniesie 60 zł, a ulgowego 30 zł.

– W autobusach zamontowane będą kasowniki ZTM. Można więc będzie korzystać z tej linii mając kartę miejską lub bilet co najmniej dobowy – tłumaczy nam Ryszard Wojciul, wiceburmistrz Piastowa.

Linię obsługiwać będą małe autobusy, podobne do tych, jakie kursują na warszawskich liniach zaczynających się od dwójki.

Miasto uruchomi komunikację wewnętrzną we wrześniu lub październiku. Trasa będzie liczyć 10 km i pobiegnie ulicami Sowińskiego, Toruńską, Krakowską i Warszawską. Autobusy następnie przejadą wiaduktem nad torami PKP i skręcą w Dworcową, a dalej Sienkiewicza, Orzeszkowej, Harcerską, 11 Listopada i Dworcową wrócą na wiadukt. W końcu ulicami Warszawską, Krakowską, Toruńską i Sowińskiego dotrą do pętli przy Ogińskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.