Piastów: Powstanie lokalna linia autobusowa

Region

Trasa licząca około 10 kilometrów, 18 przystanków, 4 kursy w każdej godzinie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego oraz po 2 kursy w pozostałych godzinach - już wkrótce w Piastowie pojawi się lokalna linia autobusowa.

Od 1 września lub 1 października zostanie uruchomiona piastowska linia autobusowa.  Zostanie uruchomiona jako tzw. lokalna linia uzupełniająca dla zasadniczej sieci autobusowego i kolejowego publicznego transportu zbiorowego we współpracy Miasta Piastowa z Miastem Stołecznym Warszawą (ZTM).

W autobusach lokalnych wyposażonych w kasowniki ZTM będą obowiązywały okresowe bilety ZTM (od dobowego w górę), jednorazowe miejskie i miejskie miesięczne emitowane przez przewoźnika i sprzedawane przez kierowcę autobusu.

Ceny biletów jednorazowych ustali Rada Miasta. Podział kosztów funkcjonowania linii będzie przedstawiał się następująco: 80% Miasto Piastów, 20% ZTM.

Autobusy będą kursowały w dni powszednie po 4 kursy w każdej godzinie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego oraz po 2 kursy w pozostałych godzinach. Istnieje szansa, że pojawią się również w dniach wolnych od pracy z częstotliwością 1 kurs na godzinę.
Linia obsługiwana będzie przez minibusy o długości ok. 8m, na podstawie umowy między ZTM a przewoźnikiem wyłonionym w trybie przetargowym.

Przewidywana jest następująca trasa autobusu: przystanek początkowy skrzyżowanie ul. J. Sowińskiego i ul. M. Ogińskiego – ul. J. Sowińskiego – ul. Toruńska – Al. Krakowska – ul. Warszawska – wiadukt nad torami PKP – ul. Dworcowa – ul. H. Sienkiewicza – ul. E. Orzeszkowej – ul. Harcerska – ul. 11 Listopada – ul. Dworcowa – wiadukt nad torami PKP – ul. Warszawska – Al. Krakowska – ul. Toruńska – ul. J. Sowińskiego – przystanek końcowy skrzyżowanie ul. J. Sowińskiego i ul. M. Ogińskiego.

Na trasie liczącej ok. 10 km znajdzie się osiemnaście. Konkretne lokalizacje wszystkich przystanków zostaną opublikowane po zatwierdzeniu organizacji ruchu przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie.

Istnieje szansa, że od 1 stycznia przyszłego roku uruchomiona zostanie druga linia łącząca stacje PKP w Pruszkowie i Piastowie z przebiegiem po północnych obszarach obu miast.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.