Piastów ze sporym dofinansowaniem na PSZOK

Piastów

Gmina zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie dofinansowania projektu pn. „Budowa i wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piastowie”.

Kwota jaką otrzyma Piastów to blisko 1,87 mln zł, przy czym koszt całego zadania to 2,2 mln zł. Zatem wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi aż 85 proc. Ta niemała suma zostanie spożytkowana głównie na wybudowanie PSZOK-u, ale także na wybudowanie dojazdu (przebudowa ul. Poniatowskiego), zagospodarowanie terenu, zakup i instalację wyposażenia oraz działania edukacyjno-informacyjne wśród mieszkańców w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

– Nadszedł moment radosny, gdzie możemy rozpocząć konkretne prace związane z budową PSZOK-u. Mówimy o tym co najmniej od 4 lat. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to jedno z pierwszych zadań, które podjęła rada oraz burmistrz i urząd miasta na początku poprzedniej kadencji – mówił podczas sesji rady Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Zostaną zbudowane niezbędne urządzenia m.in. waga, punkt do przeprowadzania drobnych remontów – rozmontowywania urządzeń, punkt stałego dozoru, miejsce na pojemniki zarówno wielkich gabarytów jak i tych nieco mniejszych – dodawał.

Teren będzie ogrodzony. Ulica Poniatowskiego zostanie gruntownie przebudowana. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodnik i odwodnienie.

W najbliższych dniach gmina ma ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Zakończenie projektu planowane jest jeszcze w tym roku.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Piastów ze sporym dofinansowaniem na PSZOK”

 1. Wspaniale pisze:

  Jak zwykle mijanie się z prawdą to przypadłość burmistrza Szuplewskiego. PSZOK to temat od momentu wprowadzenia w 2013 r. ustawy o odpadach komunalnych. Miejsce i sposób realizacji tematu pochodzi jeszcze z kadencji burmistrza Kubickiego, tylko wówczas nie było woli udostępnienia tego terenu ze strony wierzycieli Stomilu za długi jakie Stomil ma wobec miasta. Pomimo tego długu miasto zostało zmuszone do kupna tego terenu aby ruszyć z realizacją PSZOK-u.

  • joł pisze:

   A gdzie się mija z prawdą? Normalna kontynuacja działań. Zdobył dofinansowanie na budowę czego przywołany burmistrz Kubicki nie zrobił.

   • Emil pisze:

    Dofinansowanie może nastąpić do projektu gdzie teren inwestycji jest własnością inwestora w tym przypadku miasta. Szuplewski owszem to uzyskał ale kosztem odkupienia terenu od wierzyciela miasta jakim jest Stomil czyli wydał pieniądze publiczne aby również zaspokoić roszczenia wszystkich innych wierzycieli Stomil-u, takie charytatywne działanie ze strony miasta. Może rzeczywiście to był jedyny sposób na pozyskanie tego terenu ale sobie wyobrażam taki byłby wówczas hejt w stosunku do ówczesnego burmistrza ze strony opozycyjnego Naszego Piastowa, że dokonuje zakupu terenu od dłużnika miasta. W każdym razie dobrze, że to się dzieje jeśli się nie ma własnych pomysłów to się korzysta z pomysłów poprzednika.

 2. SrekoLudek pisze:

  Mk79 W boksie można sie z taką tezą zgodzić ale np w piłce noznej już chyba nie

 3. SrekoLudek pisze:

  P…SZOK to będzie jak trzeba będzie oddać z odsetkami źle sporzytkowane na ten cel złotówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły