Piastów zachęca do czytania

Piastów

„Rok Henryka Sienkiewicza na Mazowszu” to okazja do przypomnienia twórczości znakomitego pisarza. 3 września odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie, w którą planuje włączyć się Piastów i liczy, że mieszkańcy chętnie oddadzą się lekturze.

Henryka Sienkiewicza nikomu nie trzeba przedstawiać. Pisarz w 1905 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Pozostawił po sobie wiele wspaniałych dzieł. W tym roku obchodzimy 170. rocznicę urodzin Sienkiewicza i 100. rocznicę jego śmierci. 3 września odbędzie się już piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której miłośnicy dobrej książki pochylą się nad „Quo vadis” Sienkiewicza.

Piastów ponownie planuje się włączyć w akcję. W zeszłym roku miasto wzięło udział w czytaniu „Lalki” Bolesława Prusa. Piastowski magistrat liczy, że i tym razem mieszkańcy spotkają się i wspólnie pochylą się nad lekturą. – Czekamy na zgłoszenia mieszkańców naszego miasta do 22 sierpnia br. Zgłosić może się każdy, kto już potrafi czytać! Swoje kandydatury należy zgłaszać telefonicznie pod numerem 723 65 54 lub mailowo na adres promocja.bibliotekapiastow@gmail.com. Z chętnymi osobami będziemy kontaktować się telefonicznie, aby ustalić fragment „Quo vadis” do zaprezentowania 3 września – informuje urząd.

Akcja „Narodowe czytanie” została zainaugurowana w 2012 roku, jej pomysłodawcą był ówczesny Prezydent RP Bronisław Komorowski. Uczestnictwo mogą zgłaszać szkoły, biblioteki oraz inne instytucje. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się tu

Zamierzacie włączyć się w akcję?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.