Piastów z dofinansowaniem na termomodernizację

Piastów

Piastów zdobył blisko 8 mln zł dofinansowania na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. – Duża kwota, dużo pieniędzy na duże zadania i ważne. Chcemy termomodernizować kilka ważnych budynków użyteczności publicznej – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Wartość całego projektu obejmującego modernizację ośmiu budynków użyteczności publicznej w Piastowie to ponad 11 mln zł. Jednak z miejskiej kasy na ten cel zostaną wydane tylko 3 mln zł. Reszta pieniędzy pochodzi z dofinansowania. Które obiekty przejdą termomodernizację? – To są cztery szkoły podstawowe, jedno przedszkole, budynek urzędu miasta i Miejski Ośrodek Kultury (oraz budynek przy u. Tuwima 4 – przyp. red.). Zakres jest duży, ale i potrzeby są spore. Bardzo się cieszę, że udało się to dofinansowanie uzyskać. Od dłuższego czasu akcentujemy działalność proekologiczną, taką która zakłada także poszanowanie energii, a co za tym idzie środowiska – zaznacza piastowski włodarz.

Jakie prace zostaną wykonane we wspomnianych budynkach? Roboty termomodernizacyjne obejmą, m.in. ściany zewnętrzne, stropodachy oraz ocieplenie podłóg. Poza tym wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Przebudowane będą również systemy grzewcze i zmodernizowane źródła ciepła oraz instalacje centralnego ogrzewania. Dodatkowo w budynkach zostaną zamontowane odnawialne źródła energii. Realizacja inwestycji pozwoli nie tylko obniżyć koszty eksploatacji wszystkich budynków, ale też zredukuje emisję CO2.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.