Piastów szykuje się do debaty

Piastów

Emocje związane z wyborami samorządowymi powoli opadają, ale nie w tych miastach gdzie odbędzie się druga tura. W Piastowie jeszcze przed wyborami zostanie zorganizowana debata, gdzie kandydaci na stanowisko burmistrza oddadzą się pod ostrzał pytań.

Debata pomiędzy Magdaleną Bonarowską a Grzegorzem Szuplewskim odbędzie się 30 października o godz. 19.00 w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Znamy już ramowy scenariusz wydarzenia. W rolę moderatorów wcielą się przedstawiciele komitetów wyborczych obojga kandydatów.

W trakcie debaty zadawane będą pytania z czterech bloków tematycznych:

– finanse i rozwój miasta: budżet, obligacje, plany rozwoju
– oświata, ochrona zdrowia i zanieczyszczenie powietrza
– sport, kultura, konsultacje społeczne
– przestrzeń miejska, transport i komunikacja, zieleń miejska

W każdym z bloków padną 4 pytania, a kandydaci mogą zadawać sobie w każdym z bloków wzajemne pytania. Na odpowiedź przewidziano 1,5 minuty.

Po zakończeniu wszystkich bloków pytań kandydaci będą odpowiadać na pytania mieszkańców.
Przed wejściem na debatę mieszkańcy otrzymają kartki na których będzie można wpisać pytanie. Pytania zgłoszone na facebooku zostaną zapisane na kartkach a następnie wrzucone do urny. Prowadzący będą losować pytania na zmianę i odczytywać je na głos. Odpowiadać będą oboje kandydaci. Przewiduje się odczytanie około 8-10 pytań od mieszkańców miasta.

Na zakończenie debaty kandydaci mogą dokonać podsumowania przez 2 minuty każdy.

Debata będzie dostępna na żywo pod tym linkiem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.