Piastów ruszył z konsultacjami

Piastów

Kolejna odsłona prac na projektem gminnego programu rewitalizacji 2016+ w Piastowie. Urząd zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych. Z kolei 6 września odbędzie się debata dotycząca przygotowywanego dokumentu.

Mieszkańcy Piastowa mieli okazję zapoznać się z zagadnieniem rewitalizacji 5 lipca. Debata rozpoczęła cały proces tworzenia dokumentu. Mieszkańcy mogli przekazać swoje uwagi na temat miejsc zdegradowanych w ankietach. Ich wyniki omówiono 26 lipca. Określono miejsca, które miasto chce zrewitalizować. W planach jest modernizacja m.in. skweru i pomnika przy ul. Warszawskiej, willi Milera, a także terenu targowiska w rejonie ul. Lwowskiej.

Urząd zachęca mieszkańców do zapoznania się z dotychczasowymi wynikami prac i zabrania głosu w sprawie tworzonego dokumentu. Posłużyć temu mają konsultacje społeczne, które potrwają do 26 września. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i przesłać ją na adres: architektura@piastow.pl. Formularz można pobrać tu

Efektem dotychczasowych prac jest stworzenie listy projektów rewitalizacyjnych. Łącznie jest ich 21. O tym, które z nich powinny być realizowane w pierwszej kolejności miasto postanowiło zapytać mieszkańców. Ankietę można znaleźć tu

Zaplanowano również kolejną debatę, podczas której zostanie zaprezentowany projekt gminnego programu rewitalizacji. Spotkanie odbędzie się 6 września w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia 1 o godz. 18.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.